Listopad 2010

Pindulína není pinda líná!

11. listopadu 2010 v 14:48 | Vít Karas
Pindulína je holka, která na sobě tvrdě maká! To nám hned na začátku vysvětlila Míša Strnad, spoluautorka scénáře Dokonalého světa na závěr přednášky o novém fenoménu, o kterém v té době právě natáčela dokument.
Jedná se prý o zcela seriózní odborný termín, o němž však do té doby nikdo z nás neslyšel, ale každý si jej zamiloval a od té doby hojně nadužíval J
Všichni jsme byli přesvědčeni, že jestli obohatíme slovník českého diváka o nějakou "hlášku", pak to budou dvě repliky: "Supíííííííš!" - což si vymyslela přímo Zuzulajda Norisajda, a "PINDULÍNA".
Sekvence pravidel pindulíny patřily při natáčení DS k mým nejoblíbenějším a se Zuzu a Ivou Pazderkovou jsme si na ní "zgustli".
Když Iva viděla, co stvořila za "monstrum", na chvíli se vyděsila, zda to nepřehnala a já už jí pak raději neukazoval další záběry, aby nezačala auto-cenzurovat, protože by to byla nesmírná škoda. Co myslíte? Řekl bych, že podala pindulínu naprosto brilantně.
Jestli si někdo z herců užíval natáčení DS jako nikdo jiný, pak to byl Filip Čapka. Vlastně pořád dokola fotil krásné polonahé slečny, v jednom kuse je líbal (náramně se mu hodila do krámu "výmluva", že George má být přece čuňas) a v tomhle dílu dokonce řídil Porsche! V příštím životě chci být hercem jako on J Málokdo ví, jak je Filip pohybově nadaný. Zatím neměl příležitost rozbalit své taneční kreace naplno, ale aspoň jsme začali jeho R´n´B nástupem do auta. Snad se chytne někdo další a nabídne mu pořádnou taneční roli - zasloužil by si ji.
Pracovat na šestém dílu bylo z hlediska množství ženského půvabu vážně radostí. Nejdřív natáčení modelky u George v ateliéru (měla chudák obavy, aby seriál neviděl její novomanžel), pak Jitka Čančarka a Lucia Hurajová v bazénku (navíc v obložení dalších slečen na lehátkách) a nakonec Zuza v kůži medvěda, řekl bych, že tolik šarmu a půvabu pohromadě už jsme pak v žádném dalším dílu DSka neměli a kupodivu se nikomu z filmařů najednou nechtělo domů a pracovní přesčasy nikdo neřešil... Ach, ti (my)muži…
Točit proměnu čtenářky v sexy dračici bylo naopak úmorné, až vyčerpávající. Ve finálním střihu se její "přerod" odehraje během pár vteřin, ale ve skutečnosti trvalo provedení všech kroků dlouhatánské hodiny.
Chudák Kája Pavlíček - konečně mohl ukázat svůj profesionální um a přišel zásek hned při první scéně.
Jeho postava vypráví, jak je důležité mít make up se správným odstínem, řekne: "Tenhle je ten váš," a začne na čtenářce pracovat. … A my sedíme u kontrolního monitoru… a najednou vidíme, jak je chudák paní oranžová a vypadá mnohem, mnohem hůř, než původně!
Stopnul jsem a vyběhl za Kájou, abych zjistil, co se stalo. Byl v tom nevinně - v DSku byl za herce, nikoliv za profesionála, a tak nerozhodoval o tom, co dostane do ruky za materiál. Takže mu naše maskérky OMYLEM podaly make up o mnoho odstínů tmavší. Kája už po pár tazích věděl, že je průšvih, ale nevěděl, zda si může dovolit stopnout záběr a tak poslušně plnil úkol až do hořkého konce.
Výsledkem bylo, že jsme museli herečku znovu odlíčit, znovu nalíčit tak, aby vypadala ošklivá a Kája ji pak musel znovu "vylepšovat", tentokrát tím správným make upem. A aby toho nebylo málo, tak dívka, co hrála kadeřnici, střihla omylem do paruky, jak neměla a milá herečka se šla znovu předělávat a my čekali a čekali a čas plynul a naše producentka Veronika Finková by si snad byla i roztrhla košili, kdyby nějakou měla.
A ještě jedna zajímavost k šestému dílu. Ten nespokojený manžel, který přijde do redakce reklamovat svou "předělanou" manželku, je Adam Vinklář - syn Josefa Vinkláře. Adam není hercem z povolání, viděl jsem jeho fotku na castingu a typově se mi seděl, tak jsem ho obsadil, bez znalosti jména, bez znalosti souvislostí. To, že je synem slavného českého herce, jsem zjistil vlastně až po natáčení. Adam o svém tatínkovi moc hezky mluvil a mrzelo ho, že už se na jeho roličku v Dokonalém světě tatínek nepodívá. Ale co my víme - třeba jo - třeba se dívá. Určitě.
Tak zase příště, tentokrát u dílu 12, protože dalších pět dílů režírovala Tereza Kopáčová.
Mějte se hezky.
Zdravím, Vít