Tak nám ti tvůrci hnusní zabili Oskárka!

20. září 2010 v 16:19 | Vít Karas
Druhý a třetí díl za námi a já se omlouvám za výpadek.
To, že se zvedne vlna nevole, to že budou mnozí diváci v šoku ze smrti Oskara, jsme čekali a po pravdě jsme v to i doufali.
Vše je součástí plánu, přátelé milí , víc k tomu neřeknu.

Ale hezky popořadě - druhý díl:

Při natáčení vládne často mezi jednotlivými záběry "na place" šrumec: všichni spolu potřebují mluvit, překřikují se, prostě mraveniště.
Když se Juraj Kukura objevil první den na place, vše ztichlo a mně bylo jasné, že jsem panovačného, cholerického, arogantního vládce DOKONALÉHO SVĚTA vybral správně.
Juraj se sice ve druhém díle uvedl dosti "křiklavě" a "padoušsky", ale věřte mi, že s přibývajícími díly ho budete mít stále radši, jako my ostatní. Juraj byl bezvadný kumpán, vždy připravený a neustále přemýšlející o své roli. Před každou scénou přinesl spoustu nápadů, jak svého Maxu vylepšit a často nás všechny rozesmál při "ostrých fórech", které nikdo nečekal. Spoustu z nich jsem mu jich pak, bohužel, musel vystřihnout kvůli stopáži, některé už byly přeci jen "tů mač", ale přesto jich tam ještě dost zbylo.
Opakovaně jsem se ptal sám sebe, proč jen není více obsazován v komediích, protože má opravdu jedinečný smysl pro humor.
Ve druhém díle křičí: "VODU!!" Sám si pak v celém seriálu hledal další a další varianty na toto téma a pointoval jimi mnohé situace. Podle mne tím svého Vladimíra Maxu dosti "polidštil".
Mnozí herci se jej dokonce na začátku vážně báli (přišel jako poslední dílek ansámblu - ostatní se znali už z natáčení PILOTU) - Vanda Hybnerová by mohla vyprávět - ale právě její vztah k obdivovanému šéfovi se vyvíjel jak ve scénářích, tak v osobním setkávání, a pak už si natáčení s Jurajem Kukurou užívala.

Když už jsme u toho - jestli někdo ve druhém díle stojí rozhodně za zmínku, tak je to právě Vanda Hybnerová. Druhý díl je její velké sólo - byla vážně "Krutááá".

No a chlapeček TONÍK - synáček Andrey a Pavla - nám natáčení tímhle dílem začínal parádně "zavařovat".
Točili jsme scénu, kdy Andrea (Tereza Brodská) přichází po práci domů a najde Toníka, jak si hraje se psy.
Dle scénáře je měl Toník objímat a válet se s nimi po podlaze a dlabat psí granule. Byli jsme ujištěni, že chlapeček se psů nebojí, že to nebude problém. Jenže klučina nám přijel a spustil příííšerný hysterák. A to jsme mu vybrali ta nejroztomilejší štěňátka v celém vesmíru! Ten večer jsem vážně myslel, že natáčení budu muset poprvé v životě zrušit, protože se chlapeček ne a ne utišit. Tereza Brodská, která byla chudák nachlazená, stála venku v zimě v dešti (což není na kameru vidět) a trpělivě čekala, až
na ni přijde řada. Byl to těžký večer, ale nakonec to dobře dopadlo.
Chlapečkovi se však účast v seriálu začala krátit…

A Oskarova smrt?
Chudák Vojta Dyk si taky užil. Ležel nahý (skoro) ve studené vaně v ledovém ateliéru, patlali jsme po něm "zvratky", což byla kombinace ovesné kaše a bůhví čeho ještě, Vojta ji dokonce i trochu pojedl do pusy, aby bylo vše autentické, a pak už musel hodinu čekat, než se záběr povede.
Začínali jsme totiž na velkém detailu jeho očí, a i když se Vojta snažil sebevíc, při odjezdu kamery se mu rozšiřovaly a zužovaly čočky - to prostě neovlivníte.
Proto mu hned na začátku záběru obrací policista hlavu od kamery a bylo vymalováno.
Policisté byli autentičtí, mimochodem.

No a teď už jen odpovědi na Vaše otázky:

Co se týče autogramů, netuším - patrně by bylo nejlepší obrátit se na fankluby herců tady na netu. Možná NOVA přichystá nějakou autogramiádu, ale to je spíš na ní, do toho nevidím.
A máte pravdu - hrál jsem v seriálu REDAKCE padoucha Filipa. Nicméně bylo to "náhodou" - daleko líp se cítím za kamerou. A taky to bylo jen na chvilku, protože jsem si přerazil stehenní kost a bylo po hraní.

Tak se zatím mějte hezky.
Těší mě, že se Vám seriál líbí.
Zdravím a těším se příště, Vít

Chcete také blog jako ? Založte si jej zdarma zde!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mata mata | 21. září 2010 v 13:29 | Reagovat

Pan reziser, chcem iba reagovat na smrt Oskara - tusim spravne, ze sa bude ludom "zjavovat", lebo evidentne jeho smrt bola uplne nezmyselna, a on nebude chciet odist ... tam daleko...? Bude to potom celkom zaujimave, ako Randall a Hopkirk... zdravim, divacka zo Slovenska

2 Vít Karas Vít Karas | 23. září 2010 v 3:58 | Reagovat

Milá Mata! Asi Vám nezbyde, než se dívat dál, abyste zjistila, jak tomu bude :)) přece Vám to "neprásknu".....

3 Lukáš Rejmon Lukáš Rejmon | 23. září 2010 v 19:33 | Reagovat

dobrej článek, tyhle mám nejradši :)

4 Uljana Uljana | 24. září 2010 v 8:11 | Reagovat

Chlapeček je náhodou roztomilej :-)

5 Míša Míša | E-mail | 21. října 2010 v 18:05 | Reagovat

ahoj :-)můžu se jestli spolu budou Marie a David až do konce seriálu prosíím odpovězte sem strašně zvědaváá :-))

6 Vít Karas Vít Karas | 10. listopadu 2010 v 18:49 | Reagovat

Míšo... to Vám přece nemůžu prozradit, vždyť byste byla sama proti sobě. Jen si hezky počkejte :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama