Naše milé „Gossipky“ nastupují!

21. září 2010 v 16:21 | Vít Karas
Naše milé "Gossipky" nastupují!
Hned první scéna třetího dílu patří našim třem nerozlučným drbnám, které získávají v nových dílech stále více prostoru.
Není divu - zahrály své "pipiny" totiž DOKONALE.
Kristýnka Lukešová, kterou si možná pamatujete z filmu "Jedna ruka netleská", k nám do seriálu nejdřív vůbec nechtěla. Když jsme se totiž potkali na první kamerové zkoušce, vůbec nám spolu to domlouvání "herečka - režisér" nešlo. Prostě jsme se nějak komunikačně nepotkávali.
Kristýnka z toho byla rozpačitá, já nejdřív taky, ale pak jsem o ni začal bojovat, protože jsem byl přesvědčen, že to zvládneme a že recepční NATÁLII MUSÍ hrát jenom ona!
Zaplať Pánbůh, že se nakonec nechala ukecat.
Původně jsme o existenci dalších dvou "drben" neuvažovali. Vznikly jako spontánní nápad uprostřed práce nad scénáři.
S Bárou Polákovou jsme se setkali ještě na DAMU, znal jsem ji a věděl, že je skvělá herečka, která si ze sebe umí udělat neuvěřitelnou legraci a pořádně se shodit, Bára ale právě dokončovala svou Diplomovou práci na téma "Herci a TV seriály", kde se zamýšlela nad úrovní současné seriálové tvorby a případnou účastí - neúčastí herce v nich.
Takže jsem ji také musel prosit a přemlouvat, že přeci TV seriál není vůbec špatný žánr, pokud se dělá dobře, na úrovni a poctivě.
Bára nakonec svolila, když zjistila, že si občas zahraje i se svou pedagožkou z DAMU - s Janou Hlaváčovou.
No a o Nikol Moravcové teď ví kde kdo, ale MY ji objevili jako první J.
Původně hrála v PILOTU jen jednu z šílených uchazeček o místo asistentky módy, kterou se nakonec stala Marie.
Nikol je ale tak báječný živel, tak báječně trhlá osůbka, že mi bylo líto, abychom o ni přišli jen jednou epizodou, a přijal jsem ji do týmu "Gossipek".
Kristýna s Bárou jí hodně pomáhaly a Nikol se rychle šplhala herecky vzhůru.
Uvidíme, kde až skončí.

Modelky nahoře bez, to byla taky kapitola sama o sobě.
Najít holčiny, kterým už bude víc, než patnáct, aby vypadaly, jako že jim je míň než patnáct, aby byly modelky a navíc se nestyděly svléknout se před celým národem… no… to byl teda ořech.
Nakonec jsme je našly.
Tedy… původně se měla svlékat jen jedna.
Přišel den dé, hodina há, minuta em… jedna z našich modelek se měla svléknout před celou diskotékou a filmovým štábem a… sekla se, že ne - prostě KLA-SI-KA.
Vypila pár panáků, uvolnila se a že půjdeme na to.
V tom se ke mně přitočila i druhá modelka a že jestli jí přidáme, tak se klidně svlékne taky. NOOO!!!!
TO BYLO RADOSTI NA STARÉM BĚLIDLE.
Holky dostaly zaplaceno víc, obě se posilnily a my začali natáčet.
A holky pak byly už tak rozjeté a v takové ráži, že jsme je pak museli přemlouvat, ať si ta trička zase obléknou, protože ten záběr musíme sjet znova.
Inu… co Vám mám povídat, práce u filmu je někdy vážně náročná… .

Pro třetí díl byla, oproti ostatním dílům, natočena spousta scén, které jsme nakonec museli vypustit kvůli celkové stopáži.
Takže už patrně nikdo nikdy neuvidí, jak jde Alžběta s Marií ukecávat bulvárního fotografa Vodičku a hlavně jeho manželku. Alžběta totiž vymyslela geniální fintu - přišla za paní Vodičkovou (skvělá Marika Procházková, bohužel neuvidíte), oblékla ji do luxusních modelů a předala letenky do Milána na módní přehlídku od Gucciho - že prej to je dárek k výročí svatby od Vodičky.
Pak se setkala s Vodičkou, ať vrátí fotky, jinak bude mít doma průůůůůser.
Vodička se jí vysmál a zavolal domů manželce, že se stala chyba a do žádnýho Milána se nejede… a jak myslíte, že asi reagovala paní Vodičková??
Inu, Vodička pak nechal fotografie Alžbětě a Marii a bylo vymalováno.
Už od prvního scénáře se nám tyhle scény líbily, natočili jsme je, ale nakonec ustoupily jiným - scénám, podporujícím linku Michelle. Řešení s fotografiemi tedy nakonec připadlo na její hlavu.

Několik opravdu povedených scén také bohužel vypadlo z pohřbu Oskara.
Líto mi bylo zejména našich Gossipek, které před samotným obřadem stíraly z jedné z nich mrtvolný make-up, protože se přece řeklo, že se půjde za "mrtvé nevěsty". Další měla namalovanou na tváři jizvu a třetí už ani nevím, každopádně to byla fakt vtipná scéna.

A jestlipak víte, kdo je náš Elton John? No…? Pozná ho někdo? Napovím - Jana Stryková - produkční Vanda - říká: "V Praze nenajdeš lepšího…" A…a…a…? Fanoušci kapely OLYMPIC už jistě vědí, že?
Při jeho vystoupení jsme se taky pěkně zapotili.
Nešťastnou náhodou totiž dostal (ne ne ne - neprozradím, kdo - jen si pátrejte sami) verzi písně s původním textem a při natáčení pak zněla upravená verze pro pohřeb princezny Diany. Text je více méně stejný, až na pár slov. Ale náš "Elton" se cuknul, že to teda ne, že nebude před celým národem za amatéra.
Tak jsme čekali na tu správnou verzi… ale nakonec to všechno dobře dopadlo… jak taky jinak.

Tak se mějte hezky a dívejte se dál.
Snad se Vám to bude líbit čím dál víc.

Zdravím, Vít

Chcete také blog jako ? Založte si jej zdarma zde!
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jan Pilný Jan Pilný | E-mail | 22. září 2010 v 23:38 | Reagovat

Mít styl, pane Karas, nestačí...

2 Vít Karas Vít Karas | 23. září 2010 v 3:56 | Reagovat

Příteli, asi vám, bohužel, nerozumím...

3 Petr Petr | 23. září 2010 v 12:10 | Reagovat

Já na seriály nekoukám, ale tenhle mě fakt zaujal a baví mě! Jen tak dál, milí tvůrci.. je natočenej tak nějak jinak, fakt supr ...

4 Michal z Chebu Michal z Chebu | E-mail | 26. září 2010 v 0:16 | Reagovat

Milí pane Víte.
Jsem velmi rád, že NOVA coby producent a vy, coby režisér jste se ujali tohoto úkolu, a to natočit 'Ďábla, co nosí Pradu a ještě miluje Sex ve městě' po Česku.
Nadhled skvělého scénáře vycházejícího, jak sama scénáristka řekla, z reálií je naprosto uchvacující a herecké výkony protagonistů odzbrojující.
Byl bych šťasten, kdyby bylo odsouhlaseno natáčení i další řady, pokud se o ní uvažuje. Byla by škoda, kdyby tento seriál vyšuměl do zapomnění. Rozhodně je kvalitnější, než cokoliv jiného z produkce zmíněné televize. Snad si i troufnu říci, že to nejlepší za posledních.... za celou existenci NOVY.

Teď ale k tomu, proč píši.
Jak tak pročítám vaše komentáře k jednotlivým dílům, neubráním se jisté myšlence. V dnešní době internetu, díky kterému se ostatně na DS dívám, neboť můj partner v době vysílání sleduje něco jiného, si říkám, proč na 'net' nepustíte nesestříhané díly.
Chápu, že by byla práce upravit vystřižené scény do podoby, aby byly koukatelné (po zvukové stránce či čemkoliv dalším) stejně jako výsledný díl, ale mít zde možnost, obdobně jako u prodávaných DVD, vybrat si mezi základním v televizi vysílaným dílem a mezi dílem, v kterém se objeví i vystřižené scény, dnes není problém.
Případně, pokud jsou scény vystřiženy až na konci celé práce na dílu (nevím, jak to při natáčení funguje), tak by se to na kvalitě produktu ani nepodepsalo.

Zajímalo by mě, zda o něčem takovém neuvažujete do budoucna (třeba další série) či zpětně něco takového neuděláte u série současné.

Díky.
S pozdravem váš nový fanda Michal z Chebu

5 jan pilný jan pilný | 29. září 2010 v 12:26 | Reagovat

[2]:To mě nepřekvapuje. Ale rád vysvětlím. Narážím na slova gř novy: "na stylu záleží" a vaši poznámku: "jsme opravdu velmi styloví". Pokud to potřebujete polopatě, tak chci říct, že styloví jste, ale i naprosto dutí. Styl je k ničemu, když nenese obsah. A vaše dílko je sice poměrně zručně vyvedené, ale zcela myšlenky prosté. Ono se to myslím i odráží na sledovanosti. Diváky ten styl zas až tak nebere, když je to o ničem. Celé mi to připomíná pohled do akvária.
Takže kdybych se měl vrátit na začátek, tak jsem chtěl jen poznamenat, že ne tak na stylu, ale spíš na obsahu záleží...

[2]:

6 Kája H Kája H | E-mail | 29. září 2010 v 23:47 | Reagovat

Dobrý den, já jsem jen chtěla vyjádřit podporu vašemu seriálu. Moc ráda si u něho  po náročné středě odpočinu. A jelikož jsem velký fanoušek módy tak si také přijdu na své. Děkuji za zábavnou a stylovou podívanou a těším se na další díly!

7 Milla Milla | 1. října 2010 v 9:19 | Reagovat

Seriál je perfektní, herecké obsazení výborné.

8 Peťula Peťula | 1. října 2010 v 10:41 | Reagovat

[5]:Nikdy se člověk nemůže zavděčit všem. Podle mne, je tam obsahu dost, jen jste ho nepostřehl.

9 Zuzana Zuzana | E-mail | 1. října 2010 v 15:28 | Reagovat

Seriál je super,jsem veliký fanoušek módy a módních časopisů.Každý měsíc si říkám,že si koupím pouze jeden a nakonec mám u postele Elle,Bazaar,Cosmopolitan apod.Vždy tiše závidím těm,kdo se podílí na přípravě takových časopisů.Vím,že pro mnohé je to povrchní,ale myslím si,že je spousta dívek a žen,kterým každé nové číslo udělá radost.Jen je třeba umět z módních rad čerpat a hlavně umět kombinovat.Dražší kousek shodit něčím levnějším,tuctovým i bazarovým kouskem.A proto je hezké,že po vzoru Ďábel nosí Pradu a Sexu ve městě jsme se dočkali i českého seriálu.Já koukám na každý díl vícekrát a náhodou jsem si všimla,že Alžběta u rakve Oskara má na krku jiný šátek než hned po pohřbu před krematoriem.Je to sice drobný detail,ale nemělo by se to stát.Ale jinak Vám velice fandím a těším se na další díly.Díky,Pokorná

10 Vít Karas Vít Karas | 1. října 2010 v 20:37 | Reagovat

Milý Michale, ve střižně nám "padaly pod stůl" vskutku báječné okamžiky a scény, ale nebylo v našich silách (rozumějte časových možnostech + konceptu výroby) tvořit více finálních verzí.
Možná by se ještě tak daly najít útržky, ale obávám se, že materiál je už smazán...

11 Vít Karas Vít Karas | 1. října 2010 v 21:31 | Reagovat

Vážený pane Pilný,
ze všeho nejdříve - opravdu oceňuji Váš postoj podepsat se pod svůj kritický názor celým jménem, což je zde zcela výjimečné! Děkuji Vám.

Respektuji Váš názor, dle kterého v seriálu nenacházíte obsah, který by Vás mohl vyprovokovat k přemýšlení nad závažnějšími otázkami.
Těší mne, že nás kladně hodnotíte za poměrnou zručnost zpracování, a mrzí mne, že nás pokládáte za "prázdné a duté", co se obsahu týče.

Věřte mi, že my všichni, kdo jsme seriál připravovali, bychom neinvestovali energii svou, energii všech spolupracovníků i energii Vaší (nemluvě o rozpočtu), kdybychom nebyli přesvědčeni, že nenabízíme POUZE nablýskané pozlátko formy zpracování, ale že máme o čem vyprávět.

S humorem, nadsázkou a kousavou ironií se snažíme poukazovat  na mnohé aspekty světa "nablýskaných časopisů", o nichž drtivá většina čitatelů vůbec neví a ptáme se jaký život vedou ve skutečnosti lidé, kteří nám každý měsíc podávají návod na to, jak máme žít své životy, abychom byli "DOKONALÍ".

Mohlo se stát, že jsme se prostě "nepotkali" - to se stane - neexistuje film ten, který by se líbil divákům všem.
Každopádně oceňuji, že přes Váš nezájem o seriál, jste si ve svém, jistě nabytém, programu, našel chvíli, abyste zde opakovaně zareagoval.

Děkuji Vám a přeji mnoho radosti nad jinými díly, které Vás snad potěší o něco více.

12 Vít Karas Vít Karas | 1. října 2010 v 21:37 | Reagovat

Petře, Michale, Kájo, Peťulo, Millo, Zuzano!
Těší mě, že se Vám seriál líbí.

Zuzano - ohledně šátku Alžběty - má opravdu stejný šátek, jen je trochu jinak zavázaný. Snad nám to odpustíte :)

13 annava annava | 2. října 2010 v 8:31 | Reagovat

Začínám být fanda seriálu Dokonalý svět.Líbí se mi, jak vtipně a zároveň lehce ironicky je vyjádřena ta povrchnost lidí pohybující se v oblasti módy.Samozřejmě že ne všichni to tak "žerou",určitě i v reálu jsou lidé nad věcí. Každopádně se dobře bavíme celá rodina. A jen na okraj, jak jsem si přečetla, máte dnes narozeniny, tak vše nejlepší trojčatům!

14 Vít Karas Vít Karas | 2. října 2010 v 10:13 | Reagovat

Annavo, děkuju, vyřídím to i sestrám - ona se dnes navíc na naše narozeniny jedna vdává, takže to bude vážně velkééé :))

15 silenka silenka | 14. října 2010 v 14:30 | Reagovat

Seriál je super, fakt se bavím! Jediné, co mě mrzí, je, že ho válcují "pořady" jako Pošta pro tebe - pro mne opravdu nepochopitelné... Klidně by se to dalo zplacu vysílat v USA a obstálo by to, a to má tenhle seriál ještě devizy navíc - místo amerického patosu český ironický humor a trojrozměrné postavy.
Jinak máte talent taky na psaní, hezkej blog.

16 Tereza Tereza | 14. října 2010 v 16:58 | Reagovat

Mě osobně se dokonalý svět velmi líbí. Podle mého názoru, je mnohem realističtější než např. Ordinace, VKV, Pojišťovna štěstí a spousta jim podobných. I herecké výkony jsou naprosto skvělé a přesvědčivé. Taky je fajn, že dáváte prostor i dříve celkem neznámým hercům jako třeba Evě Sakálové. No, možná jsem o ní neslyšela jen já :-). Mimochodem to byl záměr mít tam tolik slovensky mluvících herců? Norisová, Sakálová, Kukura...? Mějte se a dál tvořte tento DOKONALÝ SERIÁL :-) už se moc těším na další díly.

17 Zuzka Zuzka | 28. října 2010 v 4:08 | Reagovat

Dobrý den, velice Vám děkujeme za výborný seriál, který si nás postupem času stále více získává svým humorem, nadhledem, příběhy i špičkovými výkony herců. Obzvlášť úžasná je paní Hlaváčová a její role taktéž. Váš blog, pane Karasi, je také vynikající a velmi čtivý a poskytuje cenný a zajímavý pohled zevnitř. Na závěr jen podotýkám, že Dokonalý svět se zdá být dokonalým seriálem, neb jej s opravdovým zájmem a nadšením pravidelně sleduje i můj manžel - stylem, módou a vším tím lifestylovým divadýlkem zcela nedotčený a jak on říká - hadry nenávidí - a ječící pipiny mu doslova nahánějí husí kůži. Takže jen tak dál a přejeme Vám mnoho štěstí, pohodu, nadhled, trpělivost, humor a především výdrž Vám i nám. Zuzka

18 Vít Karas Vít Karas | 10. listopadu 2010 v 18:48 | Reagovat

Silenko :)věděli jsme od začátku, že budeme seriálem pro specifickou skupinu diváku, takže osobně mě samozřejmě mrzí, že nás nesleduje více diváků, na druhou stranu jsme takový vývoj situace vlastně předpokládali.

Terezo - obsazení tolika slovenských herců vyplynulo během castingu, když nám přišlo báječné, aby Zu Noriska hovořila "po svém" :)) No a pak se zdálo být logické obsadit jako její sestru právě Evu Sakalovou a Juraj Kukura se už na této vlně jen "svezl" :) Vlastně jsme byli rádi, že můžeme vrátit mezinárodní obsazení na TV obrazovky.

A všem Vám děkuji za milé reakce :)

19 Aneta Aneta | 18. prosince 2010 v 22:25 | Reagovat

Tento seriál je naprosto úžasný!!Líbí se mi,jak "mluví"o modě :-)A i herecké obsazení je skvělé!! Ukazuje prostě ženy jaké jsou...díl s Michelle když si koupila kabelku byl skvělí :-)Kdyby byla další serie nevadilo by O:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama